تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

سرعت گیر یا نفس گیر...!!!؟

   

  سرعت‌گیرها یکی از تجهیزات کنترل ترافیک در نواحی شهری هستند، این موانع ایمنی به عنوان یکی از ابزارهای آرام‌سازی ترافیک مطرح هستند.

  با توجه به کاربرد زیاد این ابزار در معابر شهری، داشتن دانشی جامع برای گرفتن تصمیم مناسب و همچنین جلوگیری از اشتباهات فنی، ضروری است.

  اخیرا شهرداری ورزنه باصرف هزینه میلیونی اقدام به نصب چندین سرعت گیر در سطح شهر نموده که دو عدد از این سرعتگیرها در محدوده دروازه "قامی" قرار دارد.
  هر یک از این سرعت‌گیرها حدود 25تا 30 سانتی‌متر بوده و آنقدر بدون کار کارشناسی درست کرده اند که یکی از آنها دقیقا روبروی درب پارکینگ یکی منازل مسکونی قرار گرفته در حالی‌ که استاندارد جهانی سرعت گیر در معابر درون شهری ، حدود هفت سانتی‌متر و آنهم در محل استاندارد ومناسب است.

  در پی این معضل، تعداد زیادی از رانندگان خواستار برچیدن یا استانداردسازی این دست‌اندازها توسط شهرداری شدند و عنوان کردند که با وجود این سرعت‌گیرها خودروهایی همچون آمبولانس و آتش‌نشانی نمی‌توانند در مواقع ضروری خود را به موقع به محل حادثه برسانند و علاوه بر آن، دارندگان ماشین‌های شخصی هم نمی‌توانند در مواقع ضروری، خانواده‌های خود را به راحتی به بیمارستان برسانند.

  مسافران و گردشگرانی هم که برای بار نخست در این مسیر قرار می‌گیرند، به دلیل آشنا نبودن با وضعیت جاده، متحمل خساراتی در وسایل نقلیه‌شان خواهند شد.
  در حالیکه هرگونه نصب سرعت‌گیر باید به صورت استاندارد با مجوز رسمی از سوی شورای ترافیک شهرستان مرتبط انجام شود شهرداری ورزنه با ایجاد سرعت‌گیرهای غیراستاندارد در خیابان شهید دکتر بهشتی نفس بسیاری از رانندگان را در سینه حبس کرده است.


  این مطلب تا کنون 51 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 25 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158440
 • بازدید امروز :531234
 • بازدید داخلی :53858
 • کاربران حاضر :123
 • رباتهای جستجوگر:340
 • همه حاضرین :463